Beylikdüzü Merkez

Fersan Tekstil, istihdam sağladığı 50’si idari toplam 410 çalışanı ile Beylikdüzü Merkez Binası’nda Türkiye ve dünyaya hizmet vermekte, Fersan Tekstil kalite ve güvencesini müşterilerine sunmaktadır.

Çorlu Fabrika

Çorlu’da 48.000 metrekare alana yayılan fabrikasında hizmet veren Fersan Tekstil, hem ülke genelinde hem de bölgede büyük bir istihdam sağlamaktadır. Fabrikada çalışan 200 kalifiye işçinin yanı sıra alanlarında uzman olan 1 Çevre Mühendisi, 1 Makine Mühendisi ve 2 Tekstil Mühendisiyle Fersan Tekstil içerisinde istihdam etmektedir.
Fersan Tekstil, sahip olduğu 180 adet örme makinesiyle ayda ortalama 750 ton kapasiteyle çalışmakta ve %100 polyester örme kumaşlar üretmektedir. Ortaya çıkardığı her işi başından sonuna kalite kontrolden geçiren Fersan Tekstil, ürettiği bu ürünleri yurt içi ve yurt dışına göndermektedir.

Üretim Hattı

Fersan Tekstil bünyesinde bulunan 180 makine ile aylık ürettiği 750 ton kumaşın tamamını boyamaktadır. Müşterinin tercihine göre tüm ürünler istenen kalite ve renkte boyanmakta ve sahip olduğumuz 4 adet profesyonel Ram Makinesi ile süreç hızlandırılmakta ve ürün hızlı şekilde teslim edilmektedir.

Kalite Kontrol

Kendi kalite kontrolünü kendi yapabilen nadir kuruluşlardan olan Fersan Tekstil, ürettiği her gram kumaşı 7×24 çalışarak aralıksız olarak kontrol etmektedir. Günde 28 ton, ayda 750 ton kumaşın her dilimi testlerden geçer ve müşterilerimize Fersan Tekstil güvencesiyle teslim edilir.

Şardonlama

Müşterinin talebine göre maksimum düzeyde 10 ton Şardonlama işlemi yapılabilmektedir. Önemli ve hassas bir aşama olan Şardonlama, Fersan Tekstil güvencesiyle kumaşlara zarar vermeden, en doğru şekilde yapılmakta ve sunulmaktadır.

Boyahane

Sahip olduğumuz geniş renk skalamızla, müşterinin talebi doğrultusunda istenilen tüm renkleri oluşturabilen teknik alt yapımız, kullanılan doğal ve sağlıklı boyalarla en doğru hizmeti müşterilerine sunmaktadır.
Siparişin büyüklüğüne göre 50lik, 100lük, 200lük, 500lük, 600lük ve 1tonluk boya kazanları ile çalışan ve hizmet veren Fersan Tekstil, kalite ve standartlarından asla taviz vermemektedir.

Laboratuvar

Fabrikamızdan çıkan ürünler Avrupa, SGS ve EOKOTEKS standartlarına uygun olarak, insana ve doğaya zarar vermeyen yöntemlerle üretilmektedir. Uzman 1 mühendis ve 4 kimyager kontrolünde ilerleyen laboratuar süreci, müşterinin uygulanmasını istediği renk numunesinin seçilmesi, belirlenmesi ve uzman personel tarafından istenilen miktarda üretilmesiyle tamamlanmaktadır.
Üretilen renk ile müşterinin numunesindeki renklerin birebir eşleşip eşleşmediği spektrometre ile tespit edilir. Eğer spektro değerleri alınan renkle numunedeki değerler eşleşiyorsa sevk işlemi başlar.

SGS Laboratuvar

SGS laboratuarımızda kendi alanlarında uzman personel görev almakta ve üretim sürecinin her aşamasında kontrollerde bulunmaktadırlar.

Ham Kumaş Depo

Merkez depoda toplanan tüm boyalı kumaşlar, müşterinin talep ettiği zaman ve mekanda tüm Anadolu, Avrupa ve Rusya coğrafyasına tam zamanında ulaştırılabilmektedir.

Ham kumaş depomuzda 2000 ton kapasiteyle depolama işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Yuvarlak Örgü

Kumaşın kalitesine göre değişiklik göstermekle beraber, sahip olduğumuz son teknoloji makinelerle günlük 150-350 kg ham kumaş üretimi Fersan Tekstil fabrikasında yapılabilmektedir.

Açık En Yuvarlak Örgü

Açıken Süprem Makine Parkurumuzda, sürekli çalışan 14 makine, günlük 4 ton eşofman ve t-shirt kumaş üretimi yapılabilmekte ve müşteriye sunabilmektedir.

Elektronik Jakar Yuvarlak Örgü

Tasarlanmış ya da müşteri numunesi doğrultusunda oluşturulmuş her türlü desen, elektronik jakar yuvarlak örgü makinesinde örülür ve müşteriye istediği kalitede sunulur.

Yaka Örme

Müşteri talebi doğrultusunda sürekli çalışan 10 makine ile toplamda 2000 adet yaka ve manşet , Fersan Tekstil fabrikasında günlük olarak üretilebilmektedir.

Düz Örme

Tam kapasite ile 12 makine günlük 6000kg kumaş üretilebilmektedir.

Tasarım – Arge

Fersan Tekstil, bünyesinde çalıştırdığı ve alanında uzman olan 3 grafiker ve desen tasarımcısıyla hem özgün hem de müşterinin getirdiği numune bazlı tasarımlar yapmaktadır.

Showroom

Showroomumuzda bulunan 350’den fazla değişik özgün kumaş çeşidi,müşterilerimizin daha rahat tercih yapabilmelerine imkan sağlamaktadır.